PTE_Sinavi_Ankara_Bilkent_

PTE Academic

PTE Ankara’ya yeni geldi; ama biz ona çabuk ısındık!

Bilgisayarlarımızda gerçek deneme sınavlarımız hazır bile!

PTE Academic (Pearson Test of English) listening, reading, speaking ve writing olmak üzere dört temel İngilizce dil becerisinin değerlendirildiği, bilgisayar tabanlı ve güvenli bir uluslararası İngilizce dil sınavıdır. Ankara’da sadece Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde uygulanmaktadır. Başvuru sürecinin kolay olması ve sınav sonuçlarının hızlıca açıklanması sebebiyle tercih sebebidir.

PTE Academic'in en büyük avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Esnek – Sınava kendi seçtiğiniz tarihte girebilirsiniz.
  • Hızlı – Sınav sonuçları 5 gün içinde açıklanır.
  • Sınırsız – 2 yıl boyunca sınırsız sayıda sınav sonuç belgesi alma hakkınız vardır.
  • Pratik – Size 3 saat süren tek bir sınav rahatlığını sağlar.
  • Küresel – Dünya çapında tanınırlığı vardır.

Ulusal – ÖSYM eşdeğerliliği vardır.

Neden PTE Kursu?

Çünkü İngilizce dil seviyenizi iyileştirmenin yanı sıra sınav tekniğine hakim olmak, bolca pratik yapmak, soru örnekleri çözmek ve writing bölümünde doğru gramer ve vocabulary kullanmak sınav başarınız için önemlidir.

Kendi başınıza, evde internetten edindiğiniz kaynaklarla, Youtube video’ları ile İngilizce dil seviyenizi bir yere kadar geliştirebilirsiniz. Buna karşılık yıllardır bu alanda sayısız öğrenci yetiştirmiş ve alanında uzmanlaşmış eğitmenlerle çalışmak tüm eksik ve hatalı yanlarınıza ‘nokta atışı’ çözümler getirmenizi sağlar. Özellikle speaking ve writing bölümleri için deneyimli eğitmenlerden geribildirim almanız eksik veya hatalı yönlerinizi gidermenizde büyük öneme sahiptir.

Bu sebeple biz kaliteli materyallerle ve nitelikli eğitmenlerle donatılmış nezih Inex ortamında kişisel ihtiyacınıza yönelik PTE özel dersi veya PTE kursu almanızı öneriyoruz.

INEX'te PTE Özel Dersi

Biz Inex’te her bir öğrencimizi derslere başlamadan önce bir deneme sınavına tabi tutarız. Bu sayede öğrencilerimizin hedefledikleri puana ulaşmaları için ihtiyaç duydukları desteği onlara hangi konu ve alanlarda sunacağımızı tespit ederiz. Daha sonra her bir öğrencimizin seviyesine, kişisel ihtiyacına ve eksik yönlerine göre kendisine özel bir program hazırlarız. Bu sayede öğrencilerimiz hem zaman kaybı yaşamaz hem de gerçekte ihtiyaçları olmayan gereğinden uzun bir programa fahiş fiyatlar ödememiş olurlar.

Inex’te PTE özel dersi almaya karar veren öğrencilerimize deneme sınavının ardından aşağıdaki programları sunuyoruz:

dil_egitimi_ankara

Intermediate Seviyesi İçin;

Sınava hazırlık ve deneme sınavı çözümleri olmak üzere iki aşamalı çalışma:

  • 24 Saat Sınava Hazırlık: gramer desteği, vocabulary geliştirme çalışmaları ve sınav taktikleri ile püf noktaları,

18 Saat Deneme Sınavı Çözümü: geçmiş dönemlerde yapılmış PTE sınavlarını çözerek tekrarlayan hataları tespit etmek ve düzeltmek, bunun yanı sıra yoğun writing ve speaking çalışmaları

Upper-Intermediate ve Advance Seviyeleri İçin;

Sınava hazırlık ve deneme sınavı çözümleri olmak üzere iki aşamalı çalışma:

  • 16 Saat Sınava Hazırlık: sınavı tanıma ve sınav taktikleri ile püf noktalarını öğrenme
  • 12 Saat Deneme Sınavı Çözümü: geribildirim alma ve vocabulary geliştirme çalışmaları

INEX'te PTE Eğitmenleri

Eğitmenlerimizin her biri yurt dışında eğitim almış, yaşamış ya da çalışmış olan; İngiliz Dil Bilimi, Amerikan Dili ve Kültürü, Mütercim Tercümanlık gibi İngilizce’ye ana dilleri gibi hakim olmalarını sağlayan eğitimlerden geçmişlerdir. Dahası, eğitmenlerimizin her biri İngilizce eğitim ve uluslararası sınavlara hazırlık sektöründe 5 – 10 yıl arası tecrübeli, öğrenci psikolojisine duyarlı ve stress ve motivasyon eksikliğinden kaynaklanan kayıpları en aza indirmemizi sağlayan, öğrencileri ve işlerini severek yapan eğitmenlerdir.

INEX'i ara!

Daha fazla bİlgİ almak İçİn bİzİmle İletİşİme geçİn
inex_ielts_logo
inex_pae_logolari
inex_toefl_logo
PTE_Pearson_Academic_Sinavi_Ankara_Hazirlik
Konuşma Başlat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim ?