INEX International

Çocuğunun dünya vatandaşı olmasını kim istemez ki?

Öğrencilerimizin küçük yaşlardan itibaren uluslararası etkinliklere katılıp, onların sosyal ve kültürel olarak ufkunu genişletmek için yurtdışı gençlik kampları kadar verimli bir yöntem olabilir mi? Yurtdışı kamplarıyla yabancı dili öğrenebilir, yeni arkadaşlar edinirken, başka bir ülkeyi keşfetme şansı yakalayabilir, unutulmaz bir yaz geçirebilirler.

INEX International

Inex'in uluslararası birimi çocuk ve gençleri, dünyanın dört bir yanından gelen akranları ile buluşturarak onların unutulmaz bir yurt dışı deneyimi kazanmalarını amaçlar.

Çocuk ve gençlerin, ilgi alanlarına göre yurt dışında
katılım gösterebilecekleri pek çok kamp seçeneği
bulunmaktadır. Bunların arasında;

 

• Gençlik kampları
• Spor kampları
• Sanat kampları
• Yaz kampları ve
• Doğa kamplarını örnek olarak gösterebiliriz.

Uluslararası Kamplar Neden Tercih Edilmelidir?

Uluslararası kamplara katılmak, çocuk ve gençlerin en başta sağlıklı bir özgüven geliştirebilmeleri için çok önemlidir. Yurt dışına yanında bir aile üyesi olmadan çıkmak, dünyanın farklı yerlerini görmek, farklı ülkelerden gelen akranlarıyla iletişim kurabilmek ve paylaşım içinde olabilmek çocuk ve gençlerin sağlıklı bir özgüven geliştirebilmeleri konusunda son derece destekleyici ve yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra; doğa, spor ve sanat gibi temalarda işlenen uluslararası kamplar çocuk ve gençlere tam da ihtiyaçları olan özgüveni geliştirebilmeleri için, üstesinden gelebilecekleri zorluklar sunarak onların problem çözebilme, işbirliği içinde olma ve ekip çalışmasında ekibin yapıcı bir üyesi olarak konumlanma gibi becerileri öğrenebilmelerini amaçlar. Bu da gençlerin hem okul hem sosyal hem de eğitim sonrası hayatlarında girişken, çözüm odaklı, yeniliklere açık, yapıcı ve pozitif bireyler olmalarını sağlamaktadır. Inex’in uluslararası birimi olarak bizler geleceğin sağlıklı, topluma olumlu katkılarda bulunan ve ülkelerine değer katan bireylerinin yetişmesine vesile olmak amacıyla, gençleri özel ilgi alanlarına yönelik en uygun uluslararası kamplara yerleştirme faaliyetini yürütmekteyiz.

Uluslararası Gençlik ve Çalışma Kampları

Uluslararası Gençlik Kampları, dünyanın farklı ülkelerinden gençlerin bir araya geldiği, gönüllülük esasına dayanan kamplardır.

Uluslararası Yaz Kampları

Uluslararası yaz kampları Amerika, Kanada, başta İngiltere olmak üzere Birleşik Krallık ve Avrupa'da, dünyanın dört bir yanından gelen gençlerin katılımıyla düzenlenen ve yaz aylarında faaliyet gösteren kamplardır.

İşletme – Yönetim – Ekonomi Okulları

İşletme okulları her yıl yaz aylarında yükseköğretim kurumlarının uluslararası yaz okulu kapsamında dünyanın dört bir yanından gelen üniversite öğrencilerini ağırlamaktadır.

Uluslararası Spor Kampları

Her yıl yaz aylarında dünyanın dört bir yanından gelen çocuk ve gençler Amerika'da, Kanada'da, İngiltere'de ve başta İsviçre, Fransa , Almanya, İspanya ve Avusturya olmak üzere Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yüzlerce çocuk ve gencin katılımıyla düzenlenen uluslararası spor kamplarına katılmaktadır. Bu kamplara genellikle 6 – 18 yaş aralığında bulunan çocuk ve gençler katılabilmekte ve kampların süresi 1 ile 9 hafta arasında değişiklik göstermektedir.

Uluslararası Dans Kampları

Uluslararası dans kampları her yıl Amerika'da, İngiltere'de ve Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde dünyanın dört bir yanından gelen dansçıları bir araya getirmektedir.

Uluslararası Sanat Kampları

Her yıl yaz aylarında çocuk ve gençler Amerika'da, Kanada'da, başta İngiltere olmak üzere Birleşik Krallık'ta ve İsviçre, Fransa, Almanya, İspanya ve Avusturya gibi çeşitli Avrupa ülkelerinde düzenlenen sanat kamplarını tercih etmektedirler.

Uluslararası Moda & Tasarım Okulları

Eğer moda ve tasarım alanlarına ilgi duyuyorsanız, bu alanda kariyer yapmayı düşünebilirsiniz. Modanın kalbinin attığı ve günden güne geliştiği şehirlerin başında gelen Londra, Milano, Roma, Floransa, Paris ve New York'ta dünyaca ünlü tasarım okulları bulunmaktadır.

pexels-darina-belonogova-9159898

Uluslararası Doğa Kampları

Her yıl yaz aylarında özellikle Almanya başta olmak üzere çeşitli Avrupa ülkelerinde 6 ile 18 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerin katılımına açık uluslararası doğa kampları organize edilmektedir.

Bilgi İstek Formu

INEX'i ara!

Daha fazla bİlgİ almak İçİn bİzİmle İletİşİme geçİn
inex_ielts_logo
inex_pae_logolari
inex_toefl_logo
PTE_Pearson_Academic_Sinavi_Ankara_Hazirlik
Konuşma Başlat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim ?